Wyciek stulecia w sprawie UFO

Artykuł po raz pierwszy w języku polskim ukazał się w dwumiesięczniku Nexus w numerze 128 (6/2019)
Tytuł oryginalny: „UFO Leak of the Century”, Nexus (wydanie angielskie), vol. 26, nr 5

Richard Dolan

 

Wyciek w sprawie admirała Wilsona

Niedawno doszło do najbardziej znaczącego wycieku dokumentów związanych z UFO1 od wielu lat. Chodzi mi o dokumenty dotyczące admirała Thomasa Raya Wilsona, człowieka, który ma za sobą długą i wybitną karierę w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Wilson był dyrektorem Agencji Wywiadowczej Departamentu Obrony (Defense Intelligence Agency; w skrócie DIA) w latach 1999–2002, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora oraz wicedyrektora wywiadu w Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. To stanowisko określa się jako J2 i Wilson zajmował je w latach 1997–1999.

Podstawy tego, o czym zamierzam opowiedzieć, były znane od wielu lat kilku badaczom, w tym mnie. Wielu z nas wielokrotnie omawiało tę serię wydarzeń, jednak do czasu tego wycieku nie mieliśmy dokumentów na ich potwierdzenie. Mówiłem o tym, odkąd dowiedziałem się o tym po raz pierwszy w roku 2007. Inni, jak Steven Greer i nieżyjący astronauta z misji Apollo Edgar Mitchell, też wypowiadali się wiele razy na ten temat, pośrednio i bezpośrednio. W ostatnim czasie także badacz Grant Cameron, a całkiem niedawno prawnik Michael Hall. Co więcej, doskonałą chronologię wszystkich naszych wypowiedzi sporządził ostatnio Giuliano Marinkovic.2

 

 

 

 

O czym więc mowa?

Oto notatki dra Erica Davisa z 16 października 2002 roku. Kim jest Eric Davis? Jest naukowcem, który z całą pewnością zalicza się do grona bardzo ciekawych badaczy. W latach 1990. przez wiele lat był członkiem Narodowego Instytutu Odkryć Naukowych (National Institute for Discovery Science; w skrócie NIDS) finansowanego przez miliardera Roberta Bigelowa. NIDS był wówczas bardzo ważną organizacją i nadał naukowy rygor wielu interesującym obszarom badań związanym z UFO i nie tylko, na przykład tajemnicy czarnych trójkątów. Ich najsłynniejsze badanie dotyczyło posiadłości Skinwalker Ranch3 w stanie Utah, w które Davis był mocno zaangażowany.

 

 

 

Script logo
Do góry